Premiér Eduard Heger rokoval so zástupcami najväčších zamestnávateľských zväzov

Zdroj: e.dennikn.sk

15.11.2021 Monitoring médií
Premiér Eduard Heger rokoval so zástupcami najväčších zamestnávateľských zväzov

Premiér Eduard Heger vo štvrtok rokoval so zástupcami najväčších zamestnávateľských zväzov a aj s poľnohospodárskou komorou. Úrad vlády neinformoval o žiadnej konkrétnej dohode týkajúcej sa pandemických opatrení, ministerstvo zdravotníctva a konzílium odborníkov majú so zamestnávateľmi ďalej diskutovať.

Viceprezident asociácie zamestnávateľských zväzov Rastislav Machunka tento týždeň vládu kritizoval, že o návrhoch opatrení sa opäť dozvedeli zo sociálnej siete. Parlament o balíku zmien rokuje v skrátenom konaní, mohol by ho schváliť dnes.

Kto bol podľa úradu vlády na rokovaní

  • Za zamestnávateľov tri najväčšie organizácie – Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ), Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ) a Asociácia priemyselných zväzov a dopravy (APZ), ako aj Klub 500, Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora a Slovenská obchodná a priemyselná komora.
  • Vládu reprezentoval okrem Hegera minister hospodárstva Richard Sulík, minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan, štátny tajomník ministerstva práce Boris Ažaltovič, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Kamil Száz či štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek.

„Ekonomika musí fungovať, ale zároveň potrebujeme odľahčiť nemocnice a znížiť počet pacientov v nich. Jedným zo spôsobov je aj testovanie zamestnancov a identifikovanie pozitívnych osôb. Požiadal som ministerstvo zdravotníctva, aby so zamestnávateľmi pokračovalo v diskusii aj na úrovni Konzília odborníkov,“ citoval úrad vlády premiéra Hegera.

So zástupcami firiem okrem toho diskutovali aj o nedostatku pracovných síl a zmien v Environmentálnom fonde, od ktorého žiadali firmy viac peňazí, aby sa mohli vyrovnať s rastúcimi cenami energií.