Združenie spoločností NN Group na Slovensku

Trnavská cesta 50/B
821 02 Bratislava
Telefón: 02/ 59 313 501
E-mail: zdruzenie@nn.sk
Web: www.nn.sk

Združenie spoločností NN Group na Slovensku

 

Združenie tvoria NN Životná poisťovňa, a.s., NN dôchodková správcovská spoločnosť, a.s. a NN Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s. Všetky tri spoločnosti sú súčasťou holandskej finančnej skupiny NN Group, ktorá poskytuje svoje služby viac než 15 miliónom klientov v 18 krajinách, o ktorých sa stará 12 000 zamestnancov. Finančná skupina NN Group nadväzuje na 170-ročnú tradíciu v oblasti finančných služieb, pričom sa zameriava na životné poistenie, sporenie na dôchodok a správu investícií.

 

NN Životná poisťovňa, a.s.

Vstúpila na slovenský trh v roku 1996 ako Nationale – Nederlanden poisťovňa, a.s. a neskôr zmenila svoje obchodné meno na ING Životná poisťovňa, a.s. Dnes patrí medzi popredných poskytovateľov inovatívnych produktov v oblasti životného poistenia.
NN Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s.

Pôvodne ING Tatry – Sympatia, d.d.s, a.s., vznikla transformáciou Prvej doplnkovej dôchodkovej poisťovne Tatry – Sympatia v roku 2006. Dnes ako NN Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s., poskytuje služby v oblasti doplnkového dôchodkového sporenia (III. dôchodkový pilier) a je v tomto segmente najvýznamnejším hráčom na slovenskom trhu.

 

NN dôchodková správcovská spoločnosť, a.s.

NN dôchodková správcovská spoločnosť, a.s. vznikla v roku 2004 na základe dlhoročných skúseností finančnej skupiny ING v oblasti dôchodkov ako ING dôchodková správcovská spoločnosť, a.s. Investuje a spravuje úspory sporiteľov na osobných dôchodkových účtoch (II. dôchodkový pilier).