Nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily podľa viceprezidenta ANS neznamená len nedostatok lekárov a sestier, ale aj ostatného potrebného zdravotníckeho personálu, ktorý pomôže pacientovi rehabilitovať či postarať sa o ošetrovateľský proces pacienta. Dlhodobé riešenie nedostatku počtu zdravotníckeho personálu by sa podľa predstaviteľov ANS a AZZZ SR malo riešiť aj priebežne, prijatím väčšieho počtu študentov na lekárske a zdravotnícke fakulty, ale aj motiváciou vo vnútri, t.j. snahou motivovať slovenský personál, aby nevycestoval za prácou do zahraničia.
„Krátkodobo pociťujeme veľké nedostatky pracovníkov v nemocniciach. Tak sa nám začína stratifikácia nemocníc meniť na živelnú,“ uviedol Petko. Prejavom je podľa neho to, že v početnom množstve začali viaceré nemocnice rekonštruovať priestory chirurgických, interných a detských oddelení. Podľa Petka je realita taká, že za „vymaľovaním priestoru oddelení sa skrýva nedostatok pracovného personálu“. Problém už riešila AZZZ SR s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) v auguste. Podľa asociácie má Slovensko „posledný pokus“ o stratifikáciu nemocníc, ktorý má byť pod gesciou vlády.
Uvoľnenie covidových opatrení rozviazalo ruky aj v organizovaní porád Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory. Rokovanie Predstavenstva SPPK sa 11. mája…
Čítať viacUtečenci sa najviac hlásia na menej kvalifikované pozície. Zamestnanie im komplikuje jazyková bariéra a administratíva. Náš trh práce ich potrebuje….
Čítať viacPracujúci od mája dostávajú na stravu vyššiu sumu. Dotácia im však nepostačuje. Reštaurácie museli pre zdražovanie zvihnúť ceny. Populárny hostinec…
Čítať viac