Zimu by Slovensko malo podľa T. Malatinského s plynom dobre zvládnuť

Zdroj: www.teraz.sk

Nastávajúcu zimu by Slovensko malo v zásobovaní plynom zvládnuť. Uviedol pre TASR po rokovaní s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom šéf Slovenského plynárenského a naftového zväzu (SPNZ) Tomáš Malatinský, ktorý navštívil hlavu štátu spolu s predstaviteľmi spoločnosti Nafta, a. s., Eustream, a. s., a predstaviteľmi skupiny SPP.

Slovenský prezident sa podľa Malatinského zaujímal aj o to, v akom pomere ešte funguje ťažba plynu v SR a v akom stave naplnenia sú plynové zásobníky v SR. „Musím povedať, že zatiaľ to vyzerá tak, že by sme mali zimu so zabezpečením plynu zvládnuť dobre,“ priblížil prezident SPNZ.

„Plynárenská“ delegácia podľa Malatinského diskutovala s hlavou štátu aj o najnovšom vývoji v projekte Nord Stream 2. „Venovali sme sa aj tejto téme, informovali sme o najnovšom vývoji. Momentálne sú aktivity okolo Nord Streamu, zdá sa, pozastavené. Na druhej strane však príprava projektu stavby akoby fungovala ďalej, takže je v súvislosti s tým veľa otáznikov,“ dodal Malatinský.

Ďalšie články

Všetky články v tejto kategórii